Jak można pomóc
Dlaczego Stowarzyszenie potrzebuje Państwa wsparcia?
- Ze względu na niezwykłą rzadkość występowania zespołu, społeczność osób chorych na PWS nie jest w Polsce liczna. Stowarzyszenie zrzesza ok. 150 osób dotkniętych zespołem i ich rodziny. Właśnie dlatego, że jest nas mało, potrzebujemy Państwa pomocy, aby przebić się z naszymi projektami do organów stanowiących prawo i innych podmiotów, od których decyzji zależy funkcjonowanie osób chorych na PWS w społeczeństwie.
- Nadal znaczna część osób chorych pozostaje niezdiagnozowana. Z myślą o tych osobach, zależy nam na prowadzeniu szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej nt. PWS, co może pomóc w rozpoznaniu choroby u osób dotychczas niezdiagnozowanych. Wczesna diagnoza istotnie ułatwia postępowanie z chorym, gdyż im wcześniej pozna on żelazne zasady, których musi się trzymać przez całe życie, tym łatwiej będzie mu je zaakceptować.
- Rodzice, krewni, opiekunowie, terapeuci i inne osoby mający do czynienia z chorymi na PWS potrzebują fachowej wiedzy na temat postępowania w chorobie, w tym na temat rehabilitacji, diety, zaburzeń zachowania i innych obszarów, które wymagają szczególnego traktowania. Dotarcie do specjalistycznej wiedzy (m.in. organizacja / uczestnictwo w konferencjach naukowych, również zagranicznych) i jej dystrybucja wśród osób zainteresowanych pociągają za sobą znaczne koszty.
- Na obecnym etapie rozwoju medycyny, osoby z PWS nie mają szans na samodzielne życie w wieku dorosłym. Dlatego dążeniem Stowarzyszenia od wielu lat jest stworzenie domów, w których osoby dorosłe z PWS mogłyby żyć bez rodziców, jednak objęte opieką w niezbędnym zakresie. Takie domy z powodzeniem funkcjonują w innych krajach, gdzie najczęściej są finansowane z budżetu państwa. Ponieważ w Polsce nie możemy liczyć na środki publiczne, zwracamy się o pomoc do Państwa.
Darowizny finansowe
Przekazywanie darowizn na cele społeczne to korzyść podatkowa dla przedsiębiorstwa. Kwoty takich darowizn mogą być odliczone od dochodu spółki kapitałowej, podlegającego opodatkowaniu. Zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych spółka może odliczyć od dochodu między innymi kwoty darowizn: na. cele określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizacjom, o którym mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy.
Wpłaty prosimy kierować na konto:
80-268 Gdańsk, al. Wojska Polskiego 42/5
Konto: Bank Millennium II/O Gdańsk
09 1160 2202 0000 0000 5253 3805
1,5% podatku dochodowego
Nasze Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego (OPP), w związku z czym istnieje możliwość przekazania na cele statutowe Stowarzyszenia 1,5% podatku dochodowego (PIT).
Aby to zrobić wystarczy wpisać w odpowiednich rubrykach formularza PIT (Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)) nr KRS Stowarzyszenia 0000081389, kwotę podatku którą chce się przekazać oraz, nie obligatoryjnie, zgodę na przekazanie informacji o darczyńcy.
Działania wspierające realizację celów Stowarzyszenia
Potrzebujemy wsparcia m.in z zakresu:
- tłumaczenia specjalistycznych tekstów medycznych dotyczących m.in. badań nad PWS jak i nowych wskazówek dotyczących postępowania z chorobą,
- konsultacji merytorycznych tekstów medycznych i terapeutycznych zamieszczanych na stronie Stowarzyszenia oraz publikowanych w formie ulotek,
- doradztwa prawnego,
- drukowanie materiałów informacyjnych,
- pomocy przy organizacji zjazdów Stowarzyszenia oraz Pikniku Rodzinnego – Hokej na trawie dla dzieci z PWS.
Jeżeli chcieliby Państwo wspomóc Stowarzyszenie w inny, nie wymieniony powyżej sposób, prosimy o kontakt z nami. Z góry dziękujemy za wykazane zainteresowanie i gotowość niesienia wsparcia dla naszego Stowarzyszenia.
Masz w rodzinie osobÄ™
z zespołem Pradera-Williego?
Skontaktuj się z nami aby otrzymać informację lub pomoc!